Свято дитячого малюнка триває

Submitted by admin on Fri, 08/16/2013 - 21:14
16 серпня 2013 року в актовій залі Музею історії Десятинної церкви відбулося нагородження учасниць Свята дитячого малюнка «Давній Київ очима дітей», котрі впродовж літа приєдналися до цього заходу, що був започаткований ще у квітні. Це сестри-близнята Марія та Дар’я Гордійчук і сестри Карина та Богдана Довгополі (усі навчаються в Київській гімназії № 267 і відвідують художню студію).
Як уже повідомлялося, Свято пройшло у травні. Проте резонанс навколо нього спонукав юних художниць долучитися до творчих пошуків. Як розповідали дівчатка, дізнавшись про цей художній захід, вони самостійно почали досліджувати літературу про історію Давньої Русі, про хрещення киян князем Володимиром Святославичем, про перший кам’яний києворуський храм – церкву Богородиці Десятинну. Вони намагалися уявити величну споруду на Старокиївській горі, яку було видно звідусіль.
Під час презентації малюнків до дітей звернулася завідувач Наукового відділу експозиційної роботи О.В.Моржевська, яка розповіла про наміри Музею історії Десятинної церкви підтримувати художньо обдаровану молодь, стимулювати її до творчих пошуків.
Кульмінацією урочистостей стало нагородження юних художниць. Директор Музею П.В.Дорошенко подякував їм і вручив іменні грамоти та дитячі книжки. Авторки малюнків з радістю подарували свої роботи Музеєві.
Справжнім подарунком для всіх, хто завітав на це Свято, стала екскурсія по Старокиївській горі, що її провів завідувач Наукового відділу охорони пам’яток історії та культури Д.О.Шевченко. Цікаво й захопливо розповідав екскурсовод, адже він сам брав участь в археологічних розкопках і не раз тримав у руках свідчення «живої» історії – знайдені пам’ятки нашої минувшини.
Хто знає? Можливо, через кілька років сьогоднішні діти, які цікавляться минулим своєї землі, зроблять нові історичні відкриття…
Тож нехай і далі триває Свято!
Категорию: