Участь співробітників МІДЦ у ХХІ науковій конференції «Старожитності Вишгородщини»

Submitted by admin on Fri, 05/15/2015 - 15:36

14 травня 2015 року співробітники Науково-дослідного відділу історико-археологічних досліджень МІДЦ В.С. Жигола, О.Ю. Журухіна та В.А. Дятлов взяли участь у ХХІ науковій конференції «Старожитності Вишгородщини», присвяченій 1000-літтю пам’яті святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба та 1000-літтю пам’яті Хрестителя Київської Русі – рівноапостольного князя Володимира, яка проходила у м. Вишгороді Київської області.

Провідний науковий співробітник В.С. Жигола виголосив доповідь «Київська брама в другій половині XVII – першій половині XVIII століття». На підставі описових та картографічних джерел автор відтворив стан однієї з фортифікаційних споруд Старокиївської гори за часів Гетьманщини.

Науковий співробітник О.Ю. Журухіна виступила з доповіддю«Скляні вироби з розкопок давнього Вишгорода (за матеріалами досліджень останніх років)». Авторкою запроваджено до наукового обігу низку нових археологічних матеріалів.

Провідний науковий співробітник В.А. Дятлов у доповіді «Святі князі-страстотерпці Борис і Гліб на іконі Собору Києво-Печерських святих» констатував, що з-поміж київських святих, чиї мощі спочивають поза межами Києво-Печерської лаври, лише святі Борис і Гліб обрані церковною традицією для зображення на типовій іконі Собору Києво-Печерських святих – за взірцем, відомим з другої половини XVIII ст. Постаті братів-страстотерпців утворюють тут центральну групу зі святим рівноапостольним князем Володимиром між сонмами святих обох лаврських печер.

Категорию: