До 100-річчя Національної академії наук України

Submitted by admin on Fri, 12/28/2018 - 16:11

26 грудня 2018 року в приміщенні бібліотеки ім. Ошера Шварцмана відкрито виставку до 100-річчя створення Національної академії наук України – спільний проект Музею історії Десятинної церкви та бібліотеки ім. Ошера Шварцмана

На стінах зали розміщено великі планшети, які відображають історію Академії, її становлення від заснування в 1918 році гетьманом П. Скоропадським і академіком В. Вернадським, її розвиток, найвидатніші досягнення та винаходи. Також представлено галерею відомих у всьому світі науковців та окремі праці українських учених. Більшість цих книжок, як і інші цікаві артефакти (медалі, значки тощо) та оригінальні фото, – з домашніх зібрань таких відомих людей, як академік Г. Писаренко, професор В. Ричка та ін.

Національна Академія наук України складається з трьох основних секцій, і кожну з них на відкритті виставки представляла цікава людина. Так, про секцію суспільних і гуманітарних наук розповів член Президії НАН України, історик Петро Толочко, секцію фізико-технічних і математичних наук представляв академік Академії інженерних наук України (є в нас і така, щоправда, громадська організація), інженер, який має безліч винаходів (а ще письменник, поет, публіцист!) Анатолій Мозжухін. Неочікуваним навіть для організаторів виставки став виступ читача бібліотеки Михайла Давидовича Аптекаря – вимушеного переселенця з Луганської області, професора Східно-українського університету ім. В. Даля, фахівця в галузі біології та хімії, який розповів саме про секцію хімічних і біологічних наук Академії, про деякі цікаві винаходи й досягнення в цій царині.

Звісно, а ні ті, хто створював виставку, а ні поважні виступаючі не змогли охопити всього, що було створене під керівництвом НАН України за 100 років. Але ми собі ще раз нагадали: Національна академія наук України – один зі стовпів державності, а наука та науковці – справжній привід пишатися нашою країною по всьому світу!

Категорию: